Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Кредити для населення: оновлено дві методики розрахунку їх вартості

12 червня 2017 р.

Нацбанк затвердив нові правила розрахунку банками України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит, відповідно до вимог Закону від 15.11.16 р. № 1734-VIII «Про споживче кредитування».
Зокрема, Нацбанк встановив методику розрахунку загальної вартості кредиту для позичальника-фізичної особи в частині складових загальної вартості кредиту. До цих складових належать платежі за послуги кредитодавця та кредитного посередника (за наявності).
Крім того, Нацбанк, відповідно до положень даного закону розробив методику розрахунку реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит, яка базується на положеннях Директиви ЄС 2008/48/ЄС про кредитні угоди для споживачів. Зокрема, формула розрахунку реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит повністю відповідає законодавству ЄС. Для її розрахунку використовується формула ефективної річної процентної ставки, яка є універсальним показником для будь-якої схеми нарахувань за кредитом. Таким чином, врахування положень Директиви ЄС 2008/48/ЄС при обчисленні реальної річної ставки забезпечує єдиний підхід до розрахунку банками загальної вартості кредиту для позичальника-фізособи, надає йому можливість здійснити порівняльний аналіз умов різних кредитних угод та обрати найбільш прийнятний для себе варіант.

Постанова Правління НБУ від 08.06.17 р. № 49 набула чинності з 10.06.17 р. (Офіційне інтернет-представництіо НБУ від 09.06.17 р.).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!