Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи коригувати середній заробіток призовника у зв`язку з підвищенням МЗП?

23 лютого 2017 р.

Середній заробіток працівника, призваного з 09.02.17 р. на строкову військову службу, становив 1 715 грн. Чи потрібно коригувати його у зв'язку з підвищенням з 01.01.17 р. мінімальної зарплати до 3 200 грн. на місяць?

Згідно з ч. 3 ст. 119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігається місце роботи, посада та середній заробіток на підприємстві, незалежно від підпорядкованості та форми власності, та у фізосіб-підприємців, у яких вони працювали під час призову. Отже, ця норма поширюється також на фермерські господарства, сільськогосподарські кооперативи.
Розрахунок середнього заробітку в такому разі здійснюється згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100), виходячи з виплат за останні два календарних місяці, що передують призову. Водночас п. 10 Порядку № 100 також передбачає, що в разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів згідно з актами законодавства або рішеннями, передбаченими в колдоговорах, як у розрахунковому періоді, так і в періоді збереження середнього заробітку заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, які враховуються в розрахунку середньої зарплати, за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт їх підвищення.
Мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) з 01.01.17 р. не може бути меншою за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року, тобто у 2017 році – не менше 1 600 грн., і протягом 2017 року він може не змінюватися.
Тому, якщо на підприємстві з 01.01.17 р. відбулося підвищення тарифних ставок (посадових окладів), середній заробіток працівника, призваного на строкову службу, слід відкоригувати на коефіцієнт підвищення.
Коефіцієнт коригування визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), установленої працівникові після підвищення, на ставку (оклад), яка була в працівника до підвищення.
Припустимо, на підприємстві за рішенням, передбаченим у колективному договорі, з 01.01.17 р. посадовий оклад за посадою працівника, призваного на строкову службу, підвищили з 1 700 грн. до 3 200 грн. У такому разі коефіцієнт підвищення становитиме 1,8824 (3 200 грн. : 1 700 грн.), а відкоригований середній заробіток – 3 228,32 грн. (1 715 грн. х 1,8824).
На госпрозрахункових підприємствах коригування середньої зарплати здійснюється з урахуванням їх фінансових можливостей (це дозволяє в разі важкого фінансового стану дещо зменшити коефіцієнт коригування, але не звільняє підприємство від такого обов'язку).
Про порядок документального оформлення коригування середнього заробітку див. «БАЛАНС-АГРО», 2016, № 18-19, с. 30 («Коригуємо середню зарплату»).

Джерело: "Баланс-Агро" № 8, який виходить з друку 27.02.17 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!