Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Кому в Україні найлегше знайти роботу

8 липня 2016 р.

В Україні іноземцям легше знайти роботу за фахом програміст, маркетолог, секретар, веб-дизайнер і фахівець зовнішньоекономічної діяльності.
Тобто тим людям, які можуть вивести бізнес за кордон, мають зв'язки і знайомства, які не можна отримати в Україні.
При працевлаштуванні іноземці можуть підкреслити в резюме про знання іноземної мови та міжнародних ринків.
Про знанні мов варто повідомляти, коли це може знадобитися роботодавцю. Для співпраці з іноземними бізнесменами, відкриття філій в конкретній країні, перекладі текстів і ін. Також в резюме варто вказувати рівень володіння українською чи російською. Особливо, якщо посада передбачає спілкування з вітчизняними партнерами або клієнтами.
У резюме потрібно відзначити навички, отримані в іншій країні, які можуть стати актуальними тут.
Це - спілкування з клієнтами, партнерами, вміння делікатно і результативно вести переговори, успішно спілкуватися з «великими босами». Або програмування, розробка дизайну, технічні навички тощо. Тобто ті вміння, які можна застосувати без втрати якості в Україні.
Якщо людина була юристом, то за українським законодавством він не зможе повноцінно працювати спочатку. Можливо, це буде діловодство або якась адміністративна робота. Якщо іноземець працював бухгалтером, то за міжнародними стандартами - він професіонал. Але якщо намагатися відразу працювати в українських реаліях без підготовки або попереднього навчання, то можна наробити багато помилок.
Часто іноземцям не потрібно розсилати резюме - роботодавці самі запрошують їх на роботу з-за кордону. Або іноземні компанії призначають їх директорами філій в Україні. Таких працівників називають експатами. Працюють в основному за контрактом кілька років. Потім, найчастіше, повертаються в свою країну.
Експатів українські роботодавці приймають на роботу, щоб виводити компанію на міжнародні ринки: просувати продукцію, розміщувати акції, налагоджувати виробництво, будувати логістику. Тому під час співбесіди у вітчизняній компанії варто робити акцент саме на цих знаннях. Адже такого фахівця беруть не за знання українських реалій, а за можливість розвитку бізнесу. Якщо ж експат вирішив змінити місце роботи в Україні, то в резюме і на співбесіді, варто заявити про досвід на міжнародних і вітчизняних ринках.
Влаштовуючи на роботу іноземця, роботодавець може переживати через фінансових питань, тому що експати коштують дорого, різниця в корпоративній культурі і етиці і знання мови.
Європейці, наприклад, звикли до усталених, чітким бізнес-процесів, тому їм складно буде перебудуватися на наші реалії і корпоративну культуру. Де якісь рішення, скажімо, приймає виключно директор, де не надто піклуються про навчання персоналу. У вихідців з Азії можуть виникати проблеми, якщо керівником буде жінка. Адже в багатьох мусульманських країнах представниць слабкої статі в бізнесі не так багато. Тому чоловікам, які росли в законах шаріату, виконувати накази жінки буде складно. Тут потрібен час для адаптації.
Резюме не потрібно іноземцям, які вирішили відкрити в Україні власний бізнес. У цьому випадку вже вони підбирають людей. Іноземкам, які вміють готувати традиційні страви, шити, створювати автентичні речі, робити ексклюзивні вироби - біжутерію, килими, прикраси і т.д. - Краще відкривати власну справу. Або працювати за договором з підприємством.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Komu-v-Ukraine-legche-vsego-najti-rabotu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!