Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Комітет почав розгляд урядового пакету змін до податкового законодавства

18 листопада 2016 р.

16 листопада 2016 р. Комітет з питань податкової та митної політики розпочав розгляд трьох законопроектів, поданих Кабінетом Міністрів України до парламенту: проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» (реєстр. № 5368), проект Закону «Про внесення змін до Митного  кодексу України (щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення)» (реєстр. № 5369), проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (реєстр. № 5132).
Законопроекти № 5368 і № 5369 спрямовано на покращення адміністрування податків і зборів та усунення корупційних бар’єрів у відносинах між представниками фіскальної служби і платниками податків, тоді як у законопроекті № 5132 передбачено збільшення надходжень до бюджету, за рахунок підвищення ставок деяких податків (акцизний податок, екологічний податок та рентні платежі), також переглянуто розміри штрафів, ставки місцевих податків і зборів з тим, щоб при підвищенні мінімальної зарплати до 3200 грн. уникнути додаткового податкового навантаження.

У ході дискусії народні депутати висловили низку зауважень до урядових ініціатив, зокрема щодо:
- запропонованого механізму призупинення реєстрації податкових накладних в СЕА ПДВ на основі системи ризиків, яку розроблятиме Міністерство фінансів;
- необхідності пояснювати потребу в наданні індивідуальної податкової консультації при зверненні до податкового органу;
- доцільності збереження нинішнього навантаження на підприємців другої групи, оскільки ставки єдиного податку залишаються прив’язаними до мінімальної зарплати, а не до прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- необґрунтованості підвищення адвалорної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 3%, адже це не впливає на надходження до бюджету;
- подання у комплексі з розділом про ліквідацію податкової міліції законопроекту про створення нового органу з розслідування економічних злочинів, щоб процес демілітаризації фіскальної служби не розтягнувся надовго.
Законопроект про створення нового органу на заміну податковій міліції на сьогодні не погоджено тільки з єдиною структурою — Міністерством юстиції, тож найближчим часом документ винесуть на затвердження урядом.
Щодо решти питань, то над ними працюватимуть у Комітеті впродовж наступних двох тижнів, які не є пленарними.
Крім того, Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо сприяння розвитку судноплавства в Україні)» (реєстр. №2713), проект Закону «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України  щодо підтримки літакобудівної галузі» (реєстр. №3457).
Щодо подальших кроків з реформування митниці Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховні Раді розглянути законопроект про «Національну митну службу України» (реєстр. № 3763). Далі планується створити на базі Комітету робочу групу, де буде розглянуто пропозиції Кабінету Міністрів, ДФС та бізнесу відносно оптимальної моделі функціонування митниці і тільки потім законопроект буде винесено на голосування.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Komitet-nachal-rassmotrenie-pravitelstvennogo-paketa-izmenenij-v-nalogovoe-zakonodatelstvo.

Новини за темою:
Проект податкової реформи внесено до Верховної Ради України. Що далі?

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!