Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Коли дорожній лист остаточно зникне із законодавства про вантажні перевезення?

3 жовтня 2013 р.

Держпідприємництво роз’яснило ситуацію щодо законодавчого регулювання обов’язкового застосування дорожнього листа при перевезенні вантажів.
Зокрема, Мінінфраструктури листом від 25.07.13 р. № 8312/25/10-13 повідомило, що Законом від 05.07.11 р. № 3565-VI було внесено зміни до ст. 16 Закону «Про дорожній рух» в частині виключення дорожніх (маршрутних) листів з переліку документів, що повинен мати при собі водій та на вимогу пред`являти для перевірки. Слова «дорожній лист» було виключено також із Закону «Про автомобільний транспорт». Крім того, проводяться заходи стосовно внесення змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, якими, зокрема, пропонується виключити норму щодо обов`язковості наявності дорожнього листа при перевезенні вантажів.
Водночас норми щодо обов`язковості застосування дорожнього листа залишаються діючими в Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, а також у спільному наказі Мінтрансу та Мінстату від 29.12.95 р. № 488/346, яким були затверджені типові форми первинного обліку роботи вантажного автомобіля.
При цьому, Держпідприємництво звернулось до Мінінфраструктури з пропозицією прискорити приведення у відповідність із нормами діючих законів положень зазначених нормативних актів та погодило проект нової редакції Закону «Про автомобільний транспорт», яким визначено вичерпний перелік документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення, зокрема, в ньому відсутні норми щодо дорожнього листа та «інших документів, передбачених законодавством».

Лист Держпідприємництва від 16.08.13 р. № 7443.


Новини за темою:

Транспортні витрати підтверджуються подорожнім листом!

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!