Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Коли не оподатковується дохід від продажу нерухомості

7 вересня 2017 р.

Якщо фізособою було продано нерухоме майно, зазначене в п. 172.1 ПК, а в подальшому даний договір продажу анульовано та те саме нерухоме майно продано повторно, тобто здійснено продаж одного об’єкта, то дохід із даного продажу не оподатковується, якщо таке майно перебуває у власності платника податку понад три роки. У разі якщо таке нерухоме майно перебуває у власності платника податку менше трьох років, то дохід від продажу підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 5 % від вартості такого об’єкта нерухомого майна.
Згідно з п. 172.1 ПК дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці із житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом із ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.
Відповідно до п. 172.2 ПК дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ПК, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ПК, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 % (п. 167.2 ПК).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!