Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Коли дохід від реалізації заставного майна оподатковується ПДФО?

6 грудня 2013 р.

Затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування майна, яке переходить у власність банку за рішенням суду при зверненні стягнення фінансовою установою на майно майнового поручителя за невиконання зобов`язань боржника за кредитним договором.
Міндоходів дійшло висновку, що якщо кредитний договір укладений між банком і юридичною особою - платником податку, а не з фізичною особою (майновим поручителем), на майно якої відбулося звернення стягнення у зв`язку з невиконанням платником податку своїх зобов`язань, положення пп. 165.1.16 Податкового кодексу не можуть бути застосовані.
Якщо за рішенням суду в рахунок погашення заборгованості за таким кредитом звернуто стягнення на нерухоме майно фізичної особи (майнового поручителя) шляхом визнання на таке майно за банком права власності, слід вважати, що за рішенням суду фізична особа відчужила (продала) власне майно. До доходу від такого відчуження мають бути застосовані норми ст. 172 Податкового кодексу. При цьому, фізична особа (відчужувач) повинна відобразити такий дохід у річній податковій декларації та самостійно визначити та сплатити суму податку на доходи фізичних осіб.
Разом з тим банк у разі оприбуткування на баланс нерухомого майна має відобразити у податковому розрахунку форми 1 ДФ за ознакою «104» дохід від відчуження фізичною особою майна за рішенням суду.

Наказ Міндоходів від 22.11.13 р. № 702 буде опублікован з коментарем спеціалістів у найближчих номерах «БАЛАНСУ».


Новини за темою:

Сума страхового відшкодування включається в оподатковуваний дохід?

Продаж заставного майна

Узагальнююча консультація щодо оподаткування податком на прибуток операцій факторингу

Узагальнююча консультація з трансфертного ціноутворення

Узагальнююча консультація щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!