Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Казначейство - за сплату податкових платежів на єдиний рахунок

13 жовтня 2016 р.

Податки є обов’язковими та регулярними видами платежів, отже це має бути зручно для платників. З цією метою Казначейство виступило з ініціативою впровадити спрощену модель сплати податкових платежів на єдиний рахунок.
Отже, Казначейство пропонує функціонування єдиного рахунку за таким принципом. Платнику податків відкривають у центральному апараті Казначейства рахунок на зразок електронного адміністрування ПДВ. Цей рахунок протягом місяця у будь-який час та в будь-якому розмірі юридичні та фізичні особи, що є суб’єктами господарювання, поповнюють певною сумою коштів, яка буде використана для сплати податків.
Наступний крок. Суб’єкт господарювання подає до територіальних органів фіскальної служби відповідну звітність. У період виникнення у платника податкового зобов’язання, центральний апарат Державної фіскальної служби України у відповідні терміни направляє до центрального апарату Казначейства електронні реєстри для перерахування коштів з єдиних рахунків платників до відповідного бюджету. У міру надходження таких реєстрів, центральний апарат Казначейства здійснює перерахування податків та зборів до бюджетів, згідно з нормами, встановленими Бюджетним кодексом України. Інформація про сплату – автоматично потрапляє до фіскальної служби. Для платника єдиною «турботою» стане забезпечення позитивного сальдо на рахунку.
Для запровадження системи єдиного рахунку необхідно докорінно змінити порядок адміністрування податків, зборів та інших платежів шляхом внесення змін до Податкового кодексу України. Мають зазнати змін й нормативно-правові акти – окремі накази Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби України та Казначейства.
Впровадження єдиного рахунку потребуватиме й технічних змін –модернізації програмного забезпечення та його адаптації до змін, внесених у законодавство. Платформа, створена для впровадження єдиного рахунку, створена в центральному апараті Казначейства на 80%.
Однією з основних переваг є те, що фінансові витрати і час платника, потрібний для формування ним та виконання банками платіжних доручень, скоротиться. Якщо платникові зручно, може бути сформовано навіть одне платіжне доручення. Бухгалтер, при настанні терміну сплати податків, не буде йти до банку щоб перерахувати відповідні суми коштів на відповідні рахунки, як вже зазначалося, це робитиме за нього центральний апарат Казначейства.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kaznachejstvo---za-uplatu-nalogovyx-platezhej-na-edinyj-schet

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!