Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Категорії складності будівель хочуть скасувати

26 липня 2016 р.

Парламент прийняв у першому читанні законопроект № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності».
У документі пропонується скасувати категорії складності об'єктів будівництва, залишивши класи (нині законодавство розділяє об'єкти будівництва на 3 класу наслідків і на 5 категорій складності, відповідно, передбачено різний порядок оформлення дозвільної документації).
Крім того, передбачена заміна процедури реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об'єктів із середнім і значним класом наслідків на підставі дозволу на виконання будівельних робіт та сертифікату, а об'єктів з незначними класами наслідків - на підставі повідомлення.
Поняття «категорія складності» передбачає надмірне державне регулювання, призводить до зловживань з боку недобросовісних забудовників. Зокрема, об'єкти I і II категорій належать до одного класу наслідків. А для об'єктів III категорії такі ж вимоги, як і до IV. І недобросовісні забудовники з метою отримання права на виконання будівельних робіт за декларативним принципом занижують категорію з IV до III.
Принцип будівництва і введення в експлуатацію об'єктів III категорії, які складають близько 20% всієї нерухомості і включають в себе більшу частину житлово-громадської забудови, майже вивів ці об'єкти з-під державного контролю.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kategorii-slozhnosti-postroek-xotyat-otmenit

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!