Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як захистити права клієнта банку-банкрута?

14 липня 2016 р.

У разі віднесення банківської установи до категорії неплатоспроможних платнику податків для захисту своїх прав необхідно довести, що несвоєчасне перерахування (неперерахування) коштів за податки і збори до Державного бюджету відбулося саме з вини банку. Для цього слід пам'ятати наступне:
    по-перше, основним доказом є належним чином оформлене платіжне доручення на оплату податків або зборів, на якому, відповідно, повинна бути відмітка банку про його прийняття.
    по-друге, ці платіжні доручення повинні бути прийняті банком саме в терміни, встановлені для сплати відповідного податку або збору. В іншому випадку, якщо ви пропустили встановлений термін і надали платіжні доручення в банк пізніше, то саме до вас як платника податків будуть застосовуватися контролюючим органом штрафні санкції за несвоєчасну сплату та нараховуватиметься пеня за кожен календарний день прострочення. Таким чином, виконання платником податкового боргу по перерахуванню до бюджету суми податкового зобов'язання пов'язано в т.ч. з моментом надання в банк платіжного доручення на перерахування відповідних сум податкових зобов'язань.
    по-третє, щоб дійсно довести, що несвоєчасна сплата (перерахування) грошового зобов'язання в бюджет сталася саме з вини банку, на рахунках у платника податків повинна бути достатня сума коштів, на яку було подано платіжне доручення. В іншому випадку, якщо сума коштів буде недостатньою, то факт несвоєчасного перерахування можна розцінювати саме як з вини платника податків.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-zashhitit-prava-klientu-banka-bankrota-1

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!