Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як заповнити РК у разі зарахування передоплати за одним договором в погашення заборгованості за іншим?

6 лютого 2017 р.

Яка причина коригування зазначається у графі 2 розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, який складається при зарахуванні попередньої оплати, отриманої по одному договору, в погашення заборгованості за поставлені товари по іншому договору?

Якщо продавцем – платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за одним договором (далі – перший договір) та на дату поставки товарів за іншим договором (далі – другий договір) були визначені ПЗ з ПДВ та складені і зареєстровані в ЄРПН відповідні податкові накладні, то при зарахуванні попередньої оплати, отриманої по першому договору, в погашення заборгованості за поставлені товари по другому договору продавець – платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої (авансової) оплати за першим договором.
Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг.
Складання такого розрахунку коригування здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за першим договором, будуть зараховані в рахунок погашення заборгованості за поставлені товари/послуги за другим договором.
При цьому у графі 2 «Причина коригування» такого розрахунку коригування зазначається «Залік попередньої оплати в рахунок оплати поставлених товарів/послуг за іншим договором № від ».

(категорія 101.07 "ЗІР").

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-zapolnit-RK-v-sluchae-zachisleniya-predoplaty-po-odnomu-dogovoru-v-pogashenie-zadolzhennosti-po-drugomu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!