Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як заповнити звіт про виконання квоти із працевлаштування пільгових категорій громадян

19 січня 2015 р.

Якщо середньооблікова чисельність працівників за звітний рік перевищить 20 осіб, підприємство буде зобов’язане виконати 5 %-ву квоту із працевлаштування пільгових категорій громадян.

Роботодавці можуть самостійно зайнятися пошуком пільговиків або подати до служби зайнятості звіт за формою 3-ПН.

Фінансові санкції за невиконання квоти буде застосовано до роботодавця, якщо він необґрунтовано відмовить у прийнятті на роботу пільговику, направленому службою зайнятості.

Останній день подання звіту про виконання квоти із працевлаштування пільгових категорій громадян за 2014 рік – 30 січня 2015 року.

Отже, для правильного заповнення звіту щодо квот слід керуватися Порядком, затвердженим наказом Мінсоцполітики від 16.05.13 р. № 271 (далі – Порядок № 271).

У рядку 01 зазначають середньооблікову чисельність штатних працівників за попередній календарний рік. Розрахувати середньооблікову чисельність штатних працівників за 2014 рік слід відповідно до Інструкції, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.05 р. № 286 (далі – Інструкція № 286).

Середньооблікова чисельність штатних працівників розраховується на підставі щоденних даних про облікову кількість штатних працівників, які мають уточнюватися згідно з наказами про прийняття, переведення працівника на іншу роботу і припинення трудового договору, тобто звільнення (п. 3.2 Інструкції № 286).

До середньооблікової чисельності не входять (п. 2.6 Інструкції № 286): зовнішні сумісники; особи, які працюють за цивільно-правовими договорами.

Для зручності підрахунку можна скласти таблицю за зразком, наведеним у пп. 3.2.3 Інструкції № 286.

У рядку 02 зазначають середньооблікову чисельність працівників, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню і працювали на умовах повної зайнятості у звітному році. Роботою на умовах повної зайнятості прийнято вважати роботу повний робочий день при повному трудовому тижні (ст. 50 КЗпП). Пам`ятайте, що статус таких працівників має підтверджуватися відповідними документами.

Квота пільгових категорій працівників фіксується в рядку 03, відповідно до нормативу, установленого ст. 14 Закону № 5067. Тобто показник рядка 03 визначається за формулою рядок 01 х 5 %. Результати округлюються. А саме – округлюються цифри поступово справа наліво: якщо остання значуща цифра менша або дорівнює 4, вона відкидається; якщо більша або дорівнює 5, то найближча ліворуч від неї цифра збільшується на одиницю (п. 3.3 Порядку № 271).

У рядку 04 слід указати чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році в рахунок квоти. Значить, у рядку 04 необхідно зазначити плановий показник працевлаштування квотних категорій громадян у 2015 році в рахунок виконання квоти за 2014 рік. Зверніть увагу:

– якщо показник рядка 02 більший від показника рядка 03 – значить, у рядку 04 ставиться прочерк, оскільки квота у звітному періоді виконується;

– якщо значення рядка 03 звіту виявиться більшим від значення рядка 02 – тоді в рядку 04 буде зазначено, скільки людей підприємство планує прийняти на роботу в рахунок квоти.

Детальніше у «БАЛАНС», 2015, № 5-6. Ви маєте можливість ознайомитись з даною темою у повному обсязі.

 

Новини за темою:
Працівник з дітьми до 6 років зараховується для виконання квоти роботодавцем
Нюанси подання звітності про наявність вакансій
Нові форми звітності до служби зайнятості

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!