Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як взаємодіють дежоргани у разі повернення помилково та/або надміру сплачених податків

26 січня 2016 р.

Новий Порядок взаємодії територіальних органів ДФС, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань (далі – Порядок) затверджено з метою належного виконання положень ст. 43 та 102 Податкового кодексу (стосовно умов повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань, строків давності та їх застосування), ч. 2 ст. 45 та ч. 2 ст. 78 Бюджетного кодексу. Попередній Порядок, затверджений спільним наказом Міндоходів та Мінфіну від 31.12.13 р. № 882/1188, утратив чинність. Зокрема, у новому Порядку визначено порядок дій державних органів у разі припинення діяльності місцевих фінансових органів адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей.

Як і попередній, новий Порядок не поширюється на випадки: відшкодування ПДВ; повернення авансових платежів (передоплати), помилково та/або надміру внесених платниками податків за власним бажанням на рахунки, відкриті на ім’я відповідних органів ДФС, як попереднє грошове забезпечення сплати майбутніх митних та інших платежів до/або під час митного оформлення, та грошової застави; повернення помилково та/або надміру перерахованих (унесених) платниками коштів, сплачених податковим векселем, наданим під час митного оформлення тощо.

Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань проводиться:

·          з бюджету, до якого такі кошти були зараховані, – і лише після повного погашення податкового боргу платником податків;

·          виключно на підставі заяви платника податку, яку можна подати до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1 095 днів від дня виникнення переплати. Винятком є повернення надміру утриманої (сплаченої) суми ПДФО, яка розраховується органом ДФС на підставі поданої податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку виходячи із загального річного оподатковуваного доходу платника цього податку.

Наказ Мінфіну від 15.12.15 р. № 1146 набуває чинності з дня опублікування. На день підписання номера до друку офіційно не опублікований.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!