Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як в податковому обліку платника податку на прибуток відображаються витрати на демонтаж основних засобів у разі їх ліквідації?

September 29, 2014

Відповідно до Податкового кодексу (далі - ПК), не підлягають амортизації та повністю відносяться до складу витрат за звітний період витрати платника податку на ліквідацію основних засобів.

У разі ліквідації основних засобів за рішенням платника податку або в разі якщо з незалежних від платника податку обставин основні засоби (їх частина) зруйновані, викрадені чи підлягають ліквідації, або платник податку змушений відмовитися від використання таких основних засобів внаслідок загрози чи неминучості їх заміни, руйнування або ліквідації, платник податку у звітному періоді, в якому виникають такі обставини, збільшує витрати на суму вартості, яка амортизується, за вирахуванням сум накопиченої амортизації окремого об`єкта основних засобів.

Витрати платника податку, пов`язані з ліквідацією основних засобів, включаються до складу інших витрат у звітному періоді, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку та відображаються у рядку 06.4.43 "Інші витрати господарської діяльності, до яких розд. III ПК прямо не встановлено обмежень щодо віднесення до складу витрат" додатка ІВ до рядка 06.4 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі - Декларація), з відповідним перенесенням до рядка 06.4 Декларації. До рядка 06.4.43 додатка ІВ до Декларації платник податку має право надати у довільній формі детальну розшифровку сум та назв витрат, що формують показник зазначеного рядка.

За матеріалами "ЗІР".

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!