Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як розрахувати податкову знижку за навчання

21 вересня 2017 р.

Підставою для отримання податкової знижки є декларація, яка подається до органів ДФС за місцем проживання (реєстрації) впродовж року, що настає за звітним.
Алгоритм нарахування податкової знижки розраховується таким чином: визначається база оподаткування шляхом віднімання від загального річного оподатковуваного доходу сум застосованих податкових соціальних пільг та сум витрат, які дозволено включити до податкової знижки.
При цьому інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих податкових соціальних пільг (далі – ПСП), утриманого ПДФО фізособи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця.
Відтак на підставі підтвердних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки, що не повинна перевищувати за 2016 рік для студентів, які навчаються на заочній, вечірній, дистанційній формі навчання, – 23 160 грн. (1 930 грн. х 12 міс.), для денної форми навчання – 19 300 грн. (1 930 грн. х 10 міс.); розраховується чиста база обкладення ПДФО з урахуванням суми податкової знижки.
Слід звернути увагу, що повертається не сума витрат, понесена платником податку на навчання, а ПДФО внаслідок зменшення загального річного оподатковуваного доходу платника ПДФО, отриманого у вигляді зарплати.
Отже, у разі якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Наприклад:
Батько поніс у 2016 році витрати на навчання у 2016 році сина (члена сім’ї першого ступеня споріднення) у розмірі 10 тис. грн.
Крім цього, за 2016 рік батько отримав 100 тис. грн. заробітної плати, з якої утримано 18 тис. грн. ПДФО (18 % від отриманого доходу). ПСП до зарплати батька не застосовувалася.
Розраховуємо суму ПДФО, яка підлягає поверненню внаслідок застосування платником права на податкову знижку:
– визначаємо базу оподаткування: 100 000 – 10 000 = 90 000 грн.;
– визначаємо суму ПДФО із цієї бази: 90 000 х 18 % = 16 200 грн.;
– визначаємо суму ПДФО, яка підлягає поверненню (шляхом різниці між фактично утриманим податком та податком, який слід утримати внаслідок застосування податкової знижки):
18 000 – 16 200 = 1 800 грн.
Таким чином, сума ПДФО, яка підлягає поверненню внаслідок застосування платником права на податкову знижку, становить 1 800 грн.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!