Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як проводити антикорупційну експертизу проектів нормативів актів

9 вересня 2016 р.

Національне агентство з питань попередження корупції прийняло рішення від 28.07.16 р № 1 "Про реалізацію Національним агентством з попередження корупції повноважень з проведення антикорупційної експертизи".
Документом затверджено Порядок проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів.
Порядок визначає механізм проведення НАПК антикорупційної експертизи проектів НПА, що вносяться на розгляд Верховної Ради або Кабінету Міністрів.
Експертиза проводиться з метою виявлення в НПА положень, які самостійно або в поєднанні з іншими нормами можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень або правопорушень, пов'язаних з корупцією (корупціогенні фактори), та розробки рекомендацій щодо їх усунення.
Експертиза проводиться відповідно до Закону «Про запобігання корупції» та є окремим від здійснюваної Мін'юстом і антикорупційним комітетом Верховної Ради видом антикорупційної експертизи.
НАПК проводить за власною ініціативою антикорупційну експертизу, в тому числі в зв'язку зі зверненням громадян або громадських об'єднань, внесених на розгляд Верховної Ради або надісланих Кабінетом Міністрів проектів н-п актів, в тому числі в таких сферах:
1) прав і свобод людини і громадянина;
2) повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
3) надання адміністративних послуг;
4) розподілу та витрачання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;
5) конкурсних (тендерних) процедур.
Термін проведення експертизи нормативного не повинен перевищувати 20 днів з дня його надходження в НАПК.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-provodit-antikorrupcionnuyu-ekspertizu-proektov-normativyx-aktov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!