Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як сплачувати земельний податок, якщо придбана нерухомість, а земельна ділянка під нею зареєстрована пізніше?

19 червня 2017 р.

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, об'єктом оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або постійному користуванні (ст. 269, 270 ПК).
Статтями 125, 126 Земельного кодексу (далі – ЗК) встановлено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту держреєстрації цих прав.
Підставою для нарахування земельного податку є дані Держземкадастру – сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику (пп. 14.1.42, п. 286.1 ПК), які забезпечують однозначність ідентифікації основних елементів податку: платника, об'єкта і бази оподаткування.
На підставі вищевказаного обов'язок зі сплати земельного податку виникає з моменту державної реєстрації права власності на земельну ділянку.
Разом з тим суб'єкт, який порушив норми земельного законодавства щодо забезпечення принципу платності користування (ст. 206 ЗК) і не забезпечив визначення правового режиму користування земельною ділянкою, використовує його безпідставно і підлягає притягненню до відповідальності з забезпеченням сплати органу місцевого самоврядування сум упущеної вигоди на весь період такого використання.
Таким чином, при відсутності визначеного законодавством правового режиму користування земельною ділянкою державне регулювання дотримання принципу платності користування землями не відноситься до повноважень органів ДФС.
Повноваження щодо врегулювання земельних відносин, в тому числі і стягування плати за використання земельних ділянок, делеговано органам місцевого самоврядування. Існує практика реалізації органами місцевого самоврядування своїх повноважень шляхом вирішення спорів щодо забезпечення дотримання принципу платності за використання земельних ділянок суб'єктами, що неправомірно використовують земельну ділянку.
Звертаємо увагу на наявну судову практику стягнення на користь органів місцевого самоврядування плати за використання земельних ділянок в належному розмірі при використанні безпідставно придбаної земельної ділянки. Зокрема, суб'єкти, які, порушуючи ст. 125, 126 ЗК, використовують безпідставно набуті земельні ділянки, постановами Судової палати в господарських справах ВСУ від 28.01.15 р, а також від 30.11.16 р. зобов'язані компенсувати заподіяну власнику земельної ділянки майнову шкоду в формі неодержаної орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності.

Лист ДФС від 12.06.17 р. № 595/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!