Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як оформити майно на дитину: практичні рекомендації

25 липня 2016 р.

Аналітика правозастосування

Напевно, кожен відповідальний батько рано чи пізно задається цим важливим життєвим питанням: «Як я можу забезпечити майбутнє своєї дитини?».
Якщо відкинути розмови про належне виховання, духовний розвиток і добру освіту, то питання буде мати, швидше за все, матеріальну підоснову, і відповідь на нього зможе прояснити тільки юрист, вказуючи на проблемні аспекти та юридичні нюанси.
Отже, забезпечити матеріально майбутнє своєї дитини в Україні батько може шляхом заповіту або передачі майна в його власність за життя. Обидва варіанти досить широко поширені в світі, проте, в країнах колишнього СНД, спосіб передачі майна за життя батьків не користується особливою популярністю. Проте, сьогоднішні реалії диктують свої умови і вкрай нерозумно ігнорувати існуючі способи захисту майбутнього вашого чада, адже варто заздалегідь подбати про їхнє право на власність. Важливо розуміти, що заповіт не єдиний вихід із ситуації, адже діти - повноцінні громадяни суспільства і можуть точно також володіти майном, як і дорослі, з тією лише різницею, що власність дітей вимагає додаткової опіки і контролю з боку батьків.
Перш за все варто визначити, що під терміном «майно» маються на увазі не тільки права на предмети матеріального світу, але і різні права на інтелектуальну власність, цінні папери, гроші на банківських рахунках і т. д.
Слід знати деякі правові особливості, пов'язані з віковою градацією дітей. Так, згідно із законодавством України, дитиною вважається людина не досяг 18-річного віку. У свою чергу, до 14 років дитина вважається малолітнім, а з 14 до 18 - неповнолітнім. Це поділ має принципову різницю і відрізняє їх один від одного об'єм прав і обов'язків.

Детальніше дивись за посиланням: http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/7/22/148436.htm

Джерело:  https://uteka.ua/ua/publication/Kak-oformit-imushhestvo-na-rebenka-prakticheskie-rekomendacii

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!