Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як оформити і користуватися прибудинковою територією?

28 квітня 2016 р.

З 1 липня 2016 року всі ЖЕКи в Україні ліквідують. Це перший етап реформування житлово-комунальної сфери, мета якого - підвищити якість надання послуг громадянам. Замість звичних ЖЕКів будинку будуть обслуговувати або приватні управлінські компанії, або самі власники квартир в багатоквартирних будинках, якщо створять ОСББ.
Не менш актуальним є питання про право власності на земельну ділянку, на якій розташований будинок, а також на прибудинкову територію. Сьогодні всі зійшлися на думці, що це питання не врегульоване законодавством в належному порядку. Справа в тому, що виходячи з ст. 11 Закону «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», передача на баланс майна (в т.ч. земельної ділянки), яке входить до складу житлового комплексу, але не належить об'єднанню, не тягне виникнення права власності на нього. А значить, об'єднання стає власником земельної ділянки та прибудинкової території лише після отримання акта про право власності на них. Це окрема процедура, яку не всі проходять, оскільки, по-перше, не всі про неї знають, а по-друге, сама вона не врегульована.
Однак, в дійсності це дуже важливий момент, з огляду на, що нерідкі випадки, коли окремі суб'єкти підприємницької діяльності фактично здійснюють самозахоплення прибудинкових територій, будуючи там, наприклад, автостоянки для власних потреб. Саме тому юристи радять належним чином оформлювати приватизацію земельної ділянки (прибудинкової території). Хоча, як відзначають практики, процедура це досить складна, і довести її до переможного кінця можуть не всі.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-oformit-i-polzovatsya-pridomovoj-territoriej.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!