Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як оподатковуються січневі відпусткові, нараховані у грудні 2015 року?

28 січня 2016 р.

У грудні 2015 року працівнику підприємства було нараховано відпусткові за 14 календарних днів січня 2016 року. При цьому було нараховано й утримано ЄСВ за ставками 37 % і 3,6 % відповідно, а також утримано ПДФО за ставкою 15 %. Чи потрібно в січні 2016 року робити перерахунок ПДФО та ЄСВ у зв’язку зі зміною ставок?

Нові розміри ставок ПДФО (18 %) і ЄСВ (22 %), запроваджені Законом від 24.12.15 р. № 909-VIII (далі – Закон № 909), діють із 1 січня 2016 року. Тому й виникають запитання щодо оподаткування виплат, нарахованих в минулому році за періоди, що припадають на 2016 рік.

ЄСВ. Законодавство не передбачає можливості здійснити перерахунок ЄСВ у зв’язку зі зміною ставки. На підставі ст. 58 Конституції та рішення КСУ від 09.02.99 р. № 1-рп/99 можна дійти висновку, що дія Закону № 909 поширюється тільки на ті відносини (події, операції), які виникли після набрання ним чинності, тобто після 1 січня 2016 року. Тому нарахований у грудні 2015 року на січневі відпусткові ЄСВ (а також утриманий із них) перерахунку не підлягає. Такої ж позиції дотримувався й ПФУ, коли йшлося про нарахування ЄСВ на перехідні виплати в разі зміни ставок (лист від 18.02.11 р. № 3116/03-30). ДФС поки що не висловила свою позицію із цього приводу.

ПДФО. Відпусткові, нараховані та виплачені в грудні 2015 року за січень 2016 року, на підставі абзацу третього пп. 169.4.1 Податкового кодексу відносять до загального оподатковуваного доходу працівника за січень та оподатковують за ставкою 18 % (ЗІР, категорія 103.02).

За матеріалами журналу „БАЛАНС:Просто про облік” від 01.02.16 р. № 10.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!