Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як нарахувати ПДВ у разі постачання майнових прав на нерухомість

13 липня 2017 р.

Платник ПДВ здійснює будівництво житлових і нежитлових приміщень підрядним способом. У свою чергу, він укладає з покупцем договір купівлі-продажу майнових прав на житлове та/або нежитлове приміщення, згідно з яким покупець зобов’язується прийняти у власність майнові права на житлове та/або нежитлове приміщення після завершення будівництва.
Майнові права на житлове та/або нежитлове приміщення передаються покупцю шляхом підписання акта прийому-передачі (як сукупності майнових прав). Підписання такого акта здійснюється протягом 30 днів після дати прийняття об’єкта завершеного будівництва в експлуатацію.
Фактична оплата покупцем (у повному обсязі) вартості за майнові права на житлове та/або нежитлове приміщення підтверджується відповідною довідкою про сплату. При цьому така оплата проводиться з розбивкою сум помісячно (терміни: від 3 до 20 місяців).
У такому випадку операція з реалізації майнових прав на нерухоме майно (квартири) для платника ПДВ – постачальника такого майна з метою обкладення ПДВ є операцією з першого постачання житла, яка обкладається ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %. Водночас податкові зобов’язання з ПДВ за такою операцією платник ПДВ – постачальник нерухомого майна зобов’язаний визначити за правилом першої події, що сталася раніше:
• або на дату зарахування від покупця суми попередньої оплати за майнові права,
• або на дату фактичної передачі покупцю майнових прав.

Лист ДФС від 22.06.17 р. № 788/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!