Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як коригувати фінрезультат при передачі будинків на баланс ОСББ

14 вересня 2017 р.

Згідно з пп. 134.1.1 ПК об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПК.
Таким чином, об’єктом обкладення податком на прибуток є фінрезультат до оподаткування, визначений за правилами бухобліку, відкоригований на різниці відповідно до ПК.
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – це юрособа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їх власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Управління багатоквартирним будинком здійснює об’єднання через свої органи управління.
Якщо протягом одного року із дня набуття чинності Закону від 14.05.15 р. № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники багатоквартирного будинку, у якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.
Управитель – це особа, яка за договором із власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд і забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору.
Таким чином, при передачі житлових будинків з балансу комунального підприємства, яке не є власником таких будинків, в оперативне управління ОСББ для їх утримання та експлуатації без переходу права власності на такі будинки до ОСББ, різниці для коригування фінрезультату до обкладення податком на прибуток у комунального підприємства не виникають.

Лист ДФС від 15.08.17 р. № 17901/6/99-99-15-02-02-15.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!