Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як виправити помилки у додатку 1 до декларації з ПДВ

28 квітня 2017 р.

Формою додатку 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1)» декларації з ПДВ передбачено подання «уточнюючого» додатка 1. Крім того, Розрахунок коригування є складовою декларації з ПДВ, та його подання є обов’язковим у разі заповнення рядків 4.1, 4.2, 6, 7, 13, 14 декларації.
Отже, подання уточнюючого розрахунку є одним із способів виправлення платником податку самостійно виявлених помилок у показниках раніше поданої декларації з ПДВ, а сам Розрахунок коригування – складовою такої декларації.
З огляду на це, виправлення помилок, що виникли при заповненні додатку 1, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку разом з Розрахунком коригування з відміткою «уточнюючий», в якому числові показники відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком та відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку.
При цьому, якщо така помилка не вплинула на числові показники декларації з ПДВ, то виправлення помилок у Розрахунку коригування проводиться способом коригування.
Так, наприклад, для виправлення запису невірно вказаного ІПН отримувача/постачальника в уточнюючому Розрахунку коригування:
1) повторюється помилковий запис індивідуального податкового номера, при цьому числові показники вказуються зі знаком «–» (тобто сторнуються);
2) вказується повністю (включаючи вартісні показники) вірний запис щодо операції з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки;
3) підсумковий рядок «Усього (+ чи –)», який відповідає рядку податкової декларації з ПДВ, числові показники якого не коригуються, не заповнюється.

(ЗІР, підкатегорія 101.23).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!