Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як виправити помилки в декларації з ПДВ?

12 травня 2017 р.

Відповідно до п. 50.1 ПК та п. 1 розд. IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21 (далі – Порядок № 21), у разі якщо в майбутніх податкових періодах платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, установленою на дату подання уточнюючого розрахунку.
У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (п. 3 розд. IV Порядку № 21).
Формою додатка 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1)» (далі – Розрахунок коригування) передбачене подання «уточнюючого» додатка 1. Розрахунок коригування є складовою податкової декларації з ПДВ, та його подання є обов’язковим у разі заповнення рядків 4.1, 4.2, 6, 7, 13, 14 декларації з ПДВ.
Ураховуючи те, що подання уточнюючого розрахунку є одним зі способів виправлення платником податку самостійно виявлених помилок у показниках раніше поданої декларації з ПДВ та оскільки Розрахунок коригування є складовою такої декларації з ПДВ, то виправлення помилок, що виникли при його заповненні, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку разом із Розрахунком коригування з відміткою «уточнюючий», у якому числові показники відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком та відповідають даним із колонки 6 уточнюючого розрахунку.
При цьому, у разі якщо така помилка не вплинула на числові показники декларації з ПДВ, то виправлення помилок у Розрахунку коригування проводиться способом коригування.
Так, для виправлення запису неправильно вказаного індивідуального податкового номеру отримувача/постачальника в уточнюючому Розрахунку коригування:
1) повторюється помилковий запис індивідуального податкового номера, при цьому числові показники вказуються зі знаком «–»;
2) указується повністю (включаючи вартісні показники) правильний запис щодо операції з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки;
3) підсумковий рядок «Усього (+ чи –)», який відповідає рядку декларації з ПДВ, числові показники якого не коригуються, не заповнюється.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!