Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як "з нуля" створити ОСББ

29 червня 2016 р.

Щоб об'єднати мешканців будинку, доведеться пройти ряд не дуже простих процедур.
В Україну йде "комунальна революція". З 1 липня всі ЖЕКи в Україні ліквідують. Замість них будуть створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Ті, хто не встигнуть до 1 липня визначитися з формою власності, перейдуть під початок державних керуючих. Втім, це не завадить мешканцям багатоповерхівок починати створення ОСББ.
Але перш ніж в будинку з'явиться ОСББ, потрібно здійснити декілька кроків.
Для початку необхідно створити ініціативну групу з не менше ніж трьох осіб. Їм доведеться: вивчити законодавчі підстави та особливості функціонування ОСББ, провести інформаційно-роз'яснювальну роботу в рядах співвласників і підготувати проекти документів (статуту та протоколу установчих зборів).
Потім потрібно скласти список всіх співвласників – з даними про площі належних їм квартир. Інформацію можна отримати з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, БТІ. Залишається ще один шлях: опитування співвласників з проханням надати документи на свої квартири.
Ініціативна група зобов'язана проінформувати кожного співвласника (або особисто вручити повідомлення під підпис, або рекомендованим листом) про проведення установчих зборів не менше ніж за 14 днів до призначеної дати.
Кожен співвласник (його представник) у ході голосування має кількість голосів, пропорційну частці загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості всіх співвласників. Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджує його статут. Якщо після зборів так і не було набрано необхідної кількості голосів "за" або "проти", проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах.
Для реєстрації ОСББ уповноважений установчими зборами подає держреєстратору такі документи: заяву про держреєстрацію юрособи; примірник статуту; примірник оригіналу протоколу зборів.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-s-nulya-sozdat-OSMD-infografika

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!