Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Змінено умови проведення атестації тренерів

30 вересня 2016 р.

Наказом Мінмолодьспорту від 06.07.16 р. № 2675 унесено зміни до Порядку проведення атестації тренерів (тренерів-викладачів), затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 13.01.14 р. № 45 (далі – Порядок № 45). Зокрема, упорядковуються питання документального оформлення, вимог до атестації тренерів, роботи атестаційних комісій та інші. Представляємо вашій увазі огляд Наказу № 2675, підготовлений фахівцями Uteka.

Так, тренерові чи тренерові-викладачеві, крім визначених у п. 1 розд. ІІ Порядку № 45 документів, необхідно буде подавати на розгляд атестаційних комісій також додаткові документи. Ідеться про копії наказів та офіційних листів-направлень вихованців для підвищення спортивної майстерності до основного складу команди майстрів, до центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю та копії підтвердних документів щодо зарахування спортсменів до цих закладів.
Серед змін до розд. ІІІ Порядку № 45 є й така вимога: тренерам із званням «Заслужений працівник фізичної культури і спорту» та/або спортивним званням «Заслужений тренер», якими не виконано результативних показників (наведених у додатку 1 до цього Порядку) на відповідну категорію, можливістю із присвоєння їм першої або вищої кваліфікаційної категорії з виду спорту можна буде скористатися лише один раз. Таким чином присвоюється категорія на два роки за умови виконання результативних показників на один рівень нижче. 
Зміни торкнулись і вимоги щодо мінімального строку роботи тренера (тренера-викладача): протягом останніх чотирьох років він має працювати не менше двох років. Раніше відпрацювати не менше двох років із спортсменами необхідно було на момент виконання результативних показників.
Порядок № 45 передбачає здійснення атестації постійно діючою атестаційною комісією. Для атестації тренерів (тренерів-викладачів) закладів фізкультури і спорту ця комісія утворюється Міносвіти та спорту АР Крим, структурним підрозділом обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій. Відтепер передбачено, що атестація здійснюється у згаданих закладах незалежно від їх підпорядкування та форми власності.
До основних завдань атестаційної комісії входить зараз прийняття рішення не лише про присвоєння кваліфікаційної категорії, а й про відмову в її присвоєнні. Тому передбачені й підстави для такої відмови, а саме: невиконання вимог Порядку № 45; виявлення недостовірної інформації в документах, які подано для присвоєння кваліфікаційної категорії; довічна спортивна дискваліфікація спортсмена, у тому числі за порушення антидопінгових правил. Виходячи з цього, протягом 10 днів із дня отримання протоколів атестаційної комісії керівниками Мінмолодьспорту та відповідних держав-
них місцевих органів може видаватись не лише наказ щодо присвоєння кваліфікаційної категорії тренерам (тренерам-викладачам), але й наказ про відмову у присвоєнні такої категорії.
Унесено зміни й до додатка 1 до Порядку № 45 у частині визначення результативних показників роботи тренерів, які враховуються при присвоєнні кваліфікаційних категорій. Так, виходячи з норм підрозд. І цього додатка щодо міжнародних спортивних змагань, слід досягати показників саме у змаганнях Кубків світу з олімпійських та неолімпійських видів спорту в загальному заліку. Раніше передбачалося враховувати здобуття спортсменами місць, що ними було виборено у фіналах цих Кубків. Підрозділ ІІ цього додатка змінено таким чином, що не будуть братися до уваги Всеукраїнські спортивні ігри (включаючи олімпійські, неолімпійські види спорту), а також змагання на Всеукраїнських юнацьких спортивних іграх з олімпійських видів спорту. Дещо змінено й кваліфікаційні категорії за місця, які посіли спортсмени, за участь у Всеукраїнських спортивних змаганнях.
Суттєвих змін зазнав підрозд. ІІІ додатка 1 до Порядку № 45, яким визначається зарахування спортсменів. Тож відтепер цей додаток не містить показників зарахування спортсменів на такі етапи:

  • попередньої базової підготовки;
  • спеціалізованої базової підготовки;
  • підготовки до вищих досягнень;
  • максимальної реалізації індивідуальних можливостей та/або збереження вищої спортивної майстерності. А от стабільність контингенту вихованців груп початкової підготовки зараз враховувати необхідно.

Знаємо, що атестувати необхідно й фахівців, які перейшли на роботу тренера (тренера-викладача) або ж працюють за сумісництвом. Тому Порядок № 45 видозмінено в частині визначення вимог до присвоєння таким особам відповідних кваліфікаційних категорій (додаток 2). Зараз із документа вилучено такий показник, як організаційно-методична та адміністративна робота, пов‘язана з розвитком видів спорту, підготовкою збірних команд, на певних посадах у: Мінмолодьспорту; структурних підрозділах з фізкультури і спорту Міносвіти і спорту АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій; центральних радах фізкультурно-спортивних товариств.
Натомість у додатку 2 з‘явилися нові посади та мінімальні періоди роботи на посаді, необхідні для присвоєння кваліфікаційної категорії, – це посади методистів, тренерів-методистів. Крім того, передбачено й можливість роботи на певних посадах також у школах вищої спортивної майстерності, центрах олімпійської підготовки та мінімальні періоди роботи на посадах.
Сподіваємося, оновлений Порядок № 45 дозволить чітко здійснювати атестацію тренерів відповідно до визначених законодавством вимог.

Джекрело: https://uteka.ua/ua/publication/Izmeneny-usloviya-provedeniya-attestacii-trenerov

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!