Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Змінено вимоги до звітності банків для запровадження Кредитного реєстру НБУ

2 жовтня 2017 р.

Нацбанком унесено зміни до статистичної звітності, яку банки подають регулятору. Відтак банки більш детально звітуватимуть НБУ про здійснені ними кредитні операції. Зміни впроваджено в межах підготовки до запуску Кредитного реєстру НБУ.
Нова форма статистичної звітності дозволить Нацбанку накопичити базу даних щодо кредитних операцій банків і побачити загальну картину кредитних історій у банківському секторі. У майбутньому така база дасть можливість регулятору швидко та ефективно реалізувати закон про Кредитний реєстр НБУ. Це стане одним з елементів стратегії розвитку масового кредитування в Україні.
Зміни до Правил організації статистичної звітності передбачають, зокрема:
• запровадження нової форми статистичної звітності, за якою банки звітуватимуть про кредитні операції з боржниками (фізичними та юридичними особами);
• розширення форми статистичної звітності, за якою банки звітують про концентрацію ризиків за активними операціями з контрагентами та пов’язаними з банком особами.
Подавати до Нацбанку звітність за новою формою в тестовому режимі банки повинні, починаючи зі звітності станом на 01.10.17 р.

Постанова Правління НБУ від 27.09.17 р. № 94 набула чинності з 30.09.17 р. (Офіційне інтернет-представництво НБУ від 29.09.17 р.).

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!