Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Змінено правила подання податкової та фінансової звітності

4 січня 2017 р.

Законом № 1797, серед іншого, змінено правила подання податкової та фінансової звітності до органів ДФС. Вашій увазі представлено 12 основних змін.

Зміна 1. Змінено поняття «податкова декларація», яке міститься у п. 46.1 ПК.
З 01.01.2017 р. Звіт про суми податкових пільг стає податковою декларацією, із відповідними наслідками.

Зміна 2. З 1 січня 2017 року платники податку на прибуток – малі підприємства подаватимуть разом із квартальною податковою декларацією квартальну фінзвітність (звичайно ж, якщо у них звітний період – квартал).

Зміна 3. Платники податку на прибуток – виробники сільськогосподарської продукції, які обрали річний податковий (звітний) період відповідно до пп. 137.4.1 ПКУ, складають та подають з відповідною податковою декларацією фінансову звітність:
- за перше півріччя минулого звітного року,
- за минулий звітний рік;
- за перше півріччя поточного звітного року.

Зміна 4. Неприбуткові організації разом із поданням Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подаватимуть річну фінансову звітність.

Зміна 5. З 2017 року невід’ємною частиною податкової декларації з податку на прибуток (Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) стає  фінансова звітність.

Зміна 6. Прибрано неточність у п. 46.4 ПКУ щодо подачі разом з податковою декларацією доповнення у разі, якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації збільшує або зменшує його податкові зобов’язання.

Зміна 7. Змінено обов’язкові реквізити податкової декларації.

Зміна 8. Починаючи з 2017 року “єдинники” (як фізособи, так і юрособи), що не мають показників або об’єктів, які підлягають декларуванню (оподаткуванню), не зобов’язані подавати декларації з єдиного податку.

Зміна 9. При поданні податкової звітності у 2017 році в електронній формі засобами електронного зв’язку єдиною підставою для відмови у прийнятті такої декларації є недійсність ЕЦП такого платника податків (у тому числі, але не виключно, у зв’язку із закінченням строку дії сертифіката відкритого ключа), за умови що така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, доступному для її технічної обробки.

Зміна 10. Контролюючий орган з 2017 року не матиме право розривати договір про визнання електронних документів в односторонньому порядку.

Зміна 11. Автоматизована система “Єдине вікно подання електронної звітності” більше не працюватиме?

Зміна 12. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до декларації з податку на прибуток за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до ст. 39 ПКУ штраф у розмірі 3% не буде застосовуватися, якщо такий уточнюючий розрахунок подається у строк не пізніше 1 травня року, наступного за звітним.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Izmeneny-pravila-predstavleniya-nalogovoj-i-finansovoj-otchetnosti.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!