Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Зміни у обліку курсових різниць: оновлено П(С)БО

8 серпня 2014 р.

Змінами, внесеними у П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», зокрема, встановлено, що операції в інвалюті під час первісного визнання відображаються у гривні шляхом перерахунку суми в інвалюті із застосуванням валютного курсу на початок дня дати здійснення операції (дати визнання активів, зобов`язань, власного капіталу, доходів і витрат). При цьому підприємство може операції з безготівкових розрахунків в інвалюті відображати у гривні у сумі, визначеній у документах банку, з урахуванням особливостей застосування банком валютного курсу на дату здійснення операції, у разі якщо це не суперечить вимогам податкового і митного законодавства в частині застосування валютного курсу.

Сума наданого авансу в інвалюті перераховується у гривні із застосуванням валютного курсу на початок дня дати авансу.

Сума одержаного авансу в інвалюті в рахунок платежів при включенні до складу доходу звітного періоду перераховується у гривні на початок дня дати одержання авансу.

На кожну дату балансу:

а) монетарні статті в інвалюті відображаються з використанням валютного курсу на кінець дня дати балансу;

б) немонетарні статті, які відображені за історичною собівартістю і зарахування яких до балансу пов`язано з операцією в інвалюті, відображаються за валютним курсом на початок дня дати здійснення операції;

в) немонетарні статті за справедливою вартістю в інвалюті відображаються за валютним курсом на початок дня дати  визначення цієї справедливої вартості.

Також встановлено, що для визначення курсових різниць на дату балансу застосовується валютний курс на кінець дня дати балансу. При визначенні курсових різниць на дату здійснення господарської операції застосовується валютний курс на початок дня дати здійснення операції. Підприємство може здійснити перерахунок залишків на кінець дня за монетарними статтями в іноземній валюті, за якими протягом дня здійснювались господарські операції із застосуванням валютного курсу, встановленого на кінець цього дня.

Наказ Мінфіну від 14.07.14 р. № 754 набуде чинності з дня офіційного опублікування.

[d1595] 

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!