Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Зміни в сфері держреєстрації нерухомості

5 серпня 2013 р.

Внесено зміни до деяких законодавчих актів України у зв`язку із запровадженням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Виключено норми щодо державної реєстрації угод про перехід та про передачу права власності на земельну ділянку, договору оренди житла з викупом та права на спадщину, у складі якої є нерухоме майно.
При припиненні права на утримання або права на аліменти для дитини договори, за якими передається у власність нерухоме майно, мають бути нотаріально посвідченими. Право власності на нерухоме майно за такими договорами виникає з моменту державної реєстрації цього права.
Крім того, взаємні права і обов`язки іпотекодавця та іпотекодержателя виникають з моменту державної реєстрації іпотеки. Обтяження нерухомого майна іпотекою підлягає державній реєстрації відповідно до закону. Державна реєстрація застави повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання, космічних об`єктів проводиться у порядку, встановленому КМУ.
Передача заставної шляхом вчинення індосаменту надає індосату всі права іпотекодержателя за іпотечним договором та основним зобов`язанням. При цьому, індосат набуває прав іпотекодержателя з моменту державної реєстрації відомостей про передачу заставної (раніше передача заставної не вимагала державної реєстрації).

Закон України від 04.07.13 р. № 402-VII набув чинності з 04.08.13 р. («Голос України» від 03.08.13 р. № 143).

 


Новини за темою:

Реєстрація прав на нерухомість: функції нотаріуса

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!