Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Виправлення записів у трудовій книжці

30 вересня 2016 р.

Нормативна база:
Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58 (далі – Інструкція № 58).

Теоретичний мінімум
Відповіді на запитання, як виправити помилки в записах або змінити записи в трудовій книжці, можна знайти в розд. 2 Інструкції № 58.
Давайте розберемося, у чому різниця між цими поняттями. Наприклад, працівника прийняли на посаду головного бухгалтера, а запис внесли про його прийняття на посаду бухгалтера. У цьому випадку йдеться про виправлення помилки, оскільки неправильно зазначена посада, на яку прийнято працівника. Прикладом зміни запису може служити зміна прізвища співробітниці у зв'язку зі шлюбом. На титульному листі її трудової книжки старе прізвище буде змінено на нове.
При виправленні помилок у трудовій книжці потрібно дотримувати такі правила:
· не можна закреслювати раніше внесені неточні або неправильні записи в розділах «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження», «Відомості про заохочення» трудової книжки (вкладиша);
· не допускаються стирання або використання коректувальних засобів при виправленні помилкового запису;
у разі виявлення неправильного або неточного запису про роботу, переведення, нагородження, заохочення тощо виправлення можуть бути виконані тільки посадовою особою того підприємства, де був зроблений помилковий запис, навіть якщо працівник там уже не працює (п. 2.6 Інструкції № 58).

Як змінити запис або виправити помилки, допущені при заповненні трудової книжки розглянемено на практичних ситуаціях у «Баланс» № 77, який виходить з друку 03.10.16 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!