Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Виправлення помилок, самостійно виявлених платником у рядках 27-39 декларації про прибуток

20 липня 2016 р.

Як здійснюється виправлення помилок, самостійно виявлених платником податку у рядках 27-39 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, та чи застосовуються штрафні санкції при виправленні таких помилок?

Відповідно до п. 50.1 ст.50 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. 
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені. 
Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п.50.2 ст.50 ПКУ: 
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; 
 б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку. 
Якщо після подання декларації за звітний період платник податків подає звітну нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у п. 50.1 ст.50 ПКУ, не застосовуються.
Враховуючи зазначене, у разі виправлення помилок, що самостійно виявлені платником податку у рядках 27-39 (сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, штрафних санкцій та пені) Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Декларація), платник податку має право виправити показники рядків 27-39 Декларації як у складі звітної (звітної нової) Декларації, так і шляхом подання уточнюючої Декларації. При цьому відображаються правильні суми збільшення (зменшення) податкового зобов’язання за звітний період, що уточнюється, штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ст. 50 ПКУ, та пені відповідно до п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ.
Таку відповідь розмістили податківці у ЗІР, категорія 102.23.02.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ispravlenie-oshibok-samostoyatelno-vyyavlennyx-platelshhikom-v-strokax-27-39-deklaracii-po-pribyli

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!