Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Використання авто в службових цілях: роз’яснює ДФС

December 13, 2017

ДФС нагадала:
1. Щодо оподаткування суми компенсації, виплачуваної юридичною особою працівнику за використання автомобіля в службових цілях.
Сума компенсації, що виплачується юрособою найманому працівнику за використання власного автомобіля в службових цілях, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як додаткове благо і обкладається ПДФО та військовим збором на загальних підставах.
2. Щодо права юрособи відносити до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені за придбане паливо для експлуатації автомобіля з метою виконання працівником службових обов'язків.
Платник ПДВ, який відповідно до умов договору забезпечує орендоване майно (автомобіль) паливно-мастильними матеріалами для ведення господарської діяльності, має право віднести до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку зі здійсненням таких витрат, на підставі зареєстрованих у ЄРПН податкових накладних. При цьому, виходячи з вартості придбаних паливно-мастильних матеріалів, використаних не в рамках провадження господарської діяльності та/або використання яких у межах господарської діяльності не підтверджене документально, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання за правилами, встановленими п. 198.5 ПК. Водночас норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті затверджені наказом Мінтрансу від 10.02.98 р. № 43. Витрати палива більше таких норм вважаються використанням палива в негосподарській діяльності суб'єкта господарювання.

Лист ДФС від 08.12.17 р. № 2912/6/99-99-15-01-01-15/ІПК.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!