Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Ініціативи щодо врегулювання внутрішньої торгівлі та стандартизації обговорили у CIPE

April 19, 2016

Пропозиції законодавчих ініціатив щодо гармонізації законодавства у сфері стандартизації та регулювання деяких аспектів внутрішньої торгівлі стали темою експертного обговорення, що відбулося в офісі CIPE 15 квітня.
«Завдяки рішенню CIPE продовжити ініціативу, яка була започаткована в рамках проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада» (імплементувався CIPE протягом 2015 року), ми маємо можливість продовжити реалізацію попередніх напрацювань та запропонувати незалежну експертизу законопроектів, які в тій чи іншій мірі стосуються інтересів МСБ. Метою проекту є надання підтримки Міністерству економічного розвитку і торгівлі та профільним Комітетам Верховної Ради України щодо формування та просування законодавчих ініціатив, спрямованих на підтримку та розвиток МСБ, а також залучення до цього процесу обговорень представників бізнес середовища через веб-Платформу МСБ.
 «Малий бізнес, особливо виробничого спрямування, потребує захисту своїх прав та інтересів перед великими рітейлорами і мережами на законодавчому рівні. Тому ми пропонуємо встановити обмеження щодо відстрочення платежів за продукцію малих виробників, а також обмежити поширення практики “маркетингових послуг” у разі входження нового постачальника у “точки” певної торговельної мережі», – акцентував експерт.
Так, як зазначено у довідці, у законопроекті проглядається низка недоліків, пов’язаних з недосконалістю понятійно-термінологічного апарату та деяких інших положень цього закону.
Серед зауважень:
- нечітке визначення термінів “стандартизація”, “національний стандарт” та відсутність визначення терміну “галузевий стандарт”;
- недостатньо збалансований функціонально-правовий статус національного органу стандартизації, який утворюється на базі прибуткового підприємства з повноваженнями центрального органу виконавчої влади та ще й з монопольними функціями єдиного надавача послуг у сфері стандартизації за рахунок бюджетних коштів;
- не зрозумілий підхід щодо масового скасування як стандартів певних процесів і дій, так і стандартів якості певних суспільних благ (продуктів, послуг, засобів) тощо.
Але експерти зазначили, що вцілому запропоновані зміни є позитивними і спрямовані на спрощення умов діяльності, що потребує обов’язкової стандартизації, для значного кола суб’єктів господарювання. Тому виклали в аналітичній довідці рекомендації щодо виключення із законопроекту окремих положень, які є недостатньо обґрунтованими і не пов’язаними з предметом його регулювання.
Запрошуємо долучатися до обговорення документів online через веб-сайт Національної платформи МСБ та надсилати додаткові пропозиції керівнику проектів і програм CIPE Наталії Жугай на адресу: Nzhuhay@cipe.org до 29 квітня 2016 року.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Iniciativy-po-uregulirovaniyu-vnutrennej-torgovli-i-standartizacii-obsudili-v-CIPE.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!