Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи мають право контролюючі органи вимагати обов’язкове нарахування мінімальної зарплати?

26 січня 2017 р.

У зв’язку з тим, що мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією (ст. 3-1 Закону про оплату праці), обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
При цьому за ст. 35 Закону про оплату праці  контроль за додержанням законодавства про оплату праці можуть здійснювати й податківці.
Грунтуючись на цих нормах, податківці вважають, що вони мають право здійснювати контроль за нарахуванням зарплати, утриманням з її розміру ПДФО.
За загальними правилами контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Але за наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету контролюючі органи здійснюють фактичну перевірку без попередження платника податків (особи).
Як саме будуть проводитися податкові перевірки у такому разі, залежитиме від виду порушення роботодавців.

(категорія 103.26 "ЗІР").

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Imeyut-li-pravo-kontroliruyushhie-organy-trebovat-obyazatelnoe-nachislenie-minimalnoj-zarplaty.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!