Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Держбюджетні субвенції на погашення різниці у тарифах: що з ПДВ?

28 березня 2016 р.

Чи є об'єктом оподаткування ПДВ субвенції, отримані з держбюджету на погашення різниці в тарифах, встановлених органами виконавчої влади, не оплаченої населенням у зв'язку з отриманням будь-яких пільг і субсидій з оплати житлово-комунальних послуг?

Податківці в ЗІР, категорія 101.02 відповіли наступне. Вартість житлово-комунальних послуг (ЖКП), оплачена населенням чи бюджетами відповідного рівня (через надання населенню пільг та субсидій) в межах встановлено регульованого тарифу, оподатковується ПДВ за основною ставкою.
Від оподаткування ПДВ звільняється різниця між фактичними витратами на виготовлення (придбання) ЖКП, тобто їх собівартістю, і врегульованими тарифами на їх продаж населенню у вигляді виробничої дотації з бюджету (пп. 197.1.28 ПК).
При цьому, правила ст. 199 ПКУ щодо пропорційного віднесення сум ПДВ до податкового кредиту не застосовуються та податковий кредит не зменшується в разі проведення операцій, передбачених пп. 197.1.28 ПК (п. 199.6 ПК).

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Gosbyudzhetnye-subvencii-na-pogashenie-raznicy-v-tarifax-chto-s-NDS.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!