Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Держенергоефективності спільно з парламентарями доопрацьовує законопроекти у сфері енергоефективності

November 30, 2016

Законопроекти про комерційний облік комунальних послуг, про енергоефективність будівель та щодо механізму закупівлі енергосервісу є  ключовими у вирішенні питання підвищення енергоефективності у житловому та бюджетних секторах.
Більш ніж актуальним сьогодні для населення є прийняття законопроекту, який має на меті запровадити в країні 100% комерційний та розподільчий облік комунальних послуг (реєстр. № 4901 від 06.07.2016). Облік дозволить платити лише за спожиті ресурси. Це, у свою чергу, сприятиме зменшенню комунальних платежів та стимулюватиме споживачів до раціонального використання тепла і води.
Обговорюючи законопроект, учасники наради наголосили на необхідності підвищення відповідальності монополістів за невстановлення будинкових приладів обліку. Крім того, потрібно забезпечити більш прозорий та дієвий механізм встановлення приладів-розподілювачів теплової енергії у будинках з вертикальною розводкою системи опалення.
Учасники наради також розглянули законопроект «Про енергетичну ефективність будівель» (реєстр. № 4941 від 11.07.2016), розроблений Держенергоефективності на виконання 31-ої Директиви ЄС. Саме цей документ створює підґрунтя для скорочення енергоспоживання у будівлях. Ключова особливість законопроекту – запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель.
Не обійшли увагою учасники засідання і законопроект щодо змін механізму закупівлі енергосервісу (реєстр. № 4549 від 29.04.2016). Його редакцію до другого читання вже узгоджено як з представниками депутатського корпусу, так і з експертним середовищем. Голова Держенергоефективності підкреслив, що Агентство очікує якомога швидшого розгляду законопроекту у профільному Комітеті ВРУ та Парламенті. Після прийняття законопроекту до весни 2017 року буде час для відповідної підготовки електронних майданчиків для закупівель енергосервісу.
За підсумками наради усі пропозиції та зауваження, висловлені щодо законопроектів, буде враховано під час їх доопрацювання. Очікується, що вже найближчим часом законопроекти буде розглянуто на засіданнях у профільних Комітетах ВРУ та згодом подано на розгляд до Парламенту.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Gosenergoeffektivnosti-sovmestno-s-parlamentariyami-dorabatyvaet-zakonoproekty-v-sfere-energoeffektivnosti

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!