Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ДФС про визначення сум ПДВ, не сплачених до держбюджету

13 січня 2016 р.

ДФС надала роз’яснення щодо порядку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України
В розділі II Порядку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, викладений Механізм визначення пільг з ПДВ залежно від особливостей оподаткування. Зокрема, не внесені платниками до держбюджету суми ПДВ через застосування нульової ставки розраховуються шляхом визначення суми ПДВ за встановленою основною ставкою податку від обсягів операцій з експорту товарів (супутніх послуг) та/або операцій з постачання товарів (послуг) на митній території України, оподатковуваних за нульовою ставкою, зменшених на обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях з експорту товарів (супутніх послуг) та/або в операціях з постачання товарів (послуг) на митній території України, які оподатковуються за нульовою ставкою.
Розрахунок не внесених до держбюджету сум ПДВ через застосування нульової ставки здійснюється за алгоритмом:
СП = (V пост, нульов. - V прид.) х розмір ставки податку,
де:
- СП - сума пільг;
- V пост, нульов. - обсяги операцій з експорту товарів (супутніх послуг) та/або операцій з постачання товарів (послуг) на митній території України, оподатковуваних за нульовою ставкою, - з розділу I "Податкові зобов'язання" податкової декларації з податку на додану вартість;
- V прид. - обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях з експорту товарів (супутніх послуг) та/або в операціях з постачання товарів (послуг) на митній території України, які оподатковуються за нульовою ставкою.
Сума ПДВ, не внесена платниками до держбюджету за операціями з постачання товарів (послуг), що звільнені від оподаткування, розраховується шляхом визначення суми ПДВ за встановленою основною ставкою податку від обсягів операцій з постачання товарів (послуг), що звільнені від оподаткування, зменшених на обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях, звільнених від оподаткування ПДВ.
Розрахунок не внесених до держбюджету сум ПДВ за операціями з постачання товарів (послуг), що звільнені від оподаткування ПДВ, здійснюється за алгоритмом:
СП = (V пост. зв. - (V прид. з податком + V прид. без податку)) х розмір ставки податку,
де:
- СП - сума пільг;
- V пост. зв. - обсяги операцій, звільнених від оподаткування ПДВ, - з розділу I "Податкові зобов'язання" податкової декларації з ПДВ;
- V прид. з податком, V прид. без податку - обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях, звільнених від оподаткування ПДВ.
Таким чином, при розрахунку показника V прид. (для розрахунку не внесених до державного бюджету сум ПДВ через застосування нульової ставки) враховуються обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях з експорту товарів (супутніх послуг) та/або в операціях з постачання товарів (послуг) на митній території України, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Лист ДФС від 29.12.15 р. 27756/10/28-10-06-11.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!