Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ДФС про виправлення помилок при адмініструванні акцизного податку з роздрібних продажів

January 15, 2016

ДФС розглянула питання:
1) щодо методики нарахування 5 % акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами
Акцизний податок з роздрібних продажів нараховується на вартість (роздрібну ціну продажу) з ПДВ підакцизних товарів та не включається до бази оподаткування ПДВ таких операцій.
Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів (Пза) обчислюється за формулою:

ПЗа = ФРЦ:105х5, де

ФРЦ – фактична роздрібна ціна (ціна у фіскальному чеку) з урахуванням ПДВ та нарахованого на цю ціну акцизного податку.
Сума податкового зобов’язання з ПДВ (ПЗпдв) буде складати:

ПЗпдв = (ФРЦ – Пза):120х20.

Наприклад, за умови, що фактична роздрібна ціна підакцизних  товарів (ціна у фіскальному чеку) дорівнюватиме 126 грн, включаючи ПДВ та акцизний податок з роздрібних продажів, то сума податкового зобов'язання з ПДВ – 20 грн, а сума податкового зобов'язання з акцизного податку – 6 гривень. Зазначений приклад підтверджується таким розрахунком:

ПЗа= 126:105х5=6 грн.,
ПЗпдв = (126 - 6):120х20=20 гривень.

При складанні податкової звітності – декларації акцизного податку (далі – Декларація) нарахування акцизного податку з роздрібного продажу відображаються таким чином.
Наприклад, за місяць суб’єктом господарювання продано підакцизних товарів (лікеро-горілчаної продукції) загальною вартістю (включаючи ПДВ та акцизний податок з роздрібних продажів) 126 гривень. Їх вартість з ПДВ та без акцизного податку становитиме 120 гривень (126 - (126 : 105 х 100)) та буде відображена в рядку 1 граф 3 та 5 додатка 6 до Декларації.
Сума податкового зобов’язання з акцизного податку, що підлягає сплаті до бюджету (рядок 1, графа 7 додатка 6 до Декларації), становитиме 6 гривень (ПЗа = 120 х 5 : 100) та загальна сума податкових зобов'язань  переноситься до розділу Ґ Декларації, а саме у графу Ґ1 «Усього податкових зобов'язань, у тому числі з:» як сума граф Ґ1.1 - Ґ1.11.
Також суб’єктом господарювання заповнюється рядок Ґ2 розділу Ґ Декларації, в якому зазначаються податкові зобов'язання в розрізі відповідних кодів адміністративно-територіальних одиниць (КОАТУУ), на території яких суб’єкт господарювання здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами.
2) щодо коригування задекларованих податкових зобов'язань, сплати задекларованої суми акцизного податку
Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ПК:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5 % від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
Платник, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження або завищення податкового зобов’язання минулих звітних (податкових) періодів, зобов’язаний надати:
- або уточнюючу Декларацію разом із розрахунком суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов’язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (додаток 8 до Декларації) (далі – додаток 8), і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % такої суми до подання уточнюючої Декларації;
- або розрахунок суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов’язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (додаток 8) у складі звітної (звітної нової) Декларації за звітний (податковий) період, що настає за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, і сплатити суму податкового зобов’язання за звітний (податковий) період, суму недоплати та штраф у розмірі 5 % суми такої недоплати до подання звітної (звітної нової) Декларації.
Для уточнення сум акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів платником подається уточнююча Декларація з додатком 6 та додатком 8. Зазначаємо, що додаток 6 та додаток 8 подаються окремо по кожній адміністративно-територіальній одиниці в розрізі підакцизної продукції.
Тобто при уточненні сум акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в уточнюючій Декларації повинна зберігатися рівність – кількість додатків 6 до уточнюючої Декларації повинна дорівнювати кількості додатків 8 до уточнюючої Декларації.

Лист ДФС від 31.12.15 р. № 48131/7/99-99-19-03-03-17.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!