Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ДФС про реєстрацію постійного представництва нерезидента платником ПДВ

November 6, 2017

Згідно з пп. 2 п. 180.1 Податкового кодексу (далі – ПК) платником ПДВ є будь-яка особа, яка зареєстрована або підлягає реєстрації як платник ПДВ. Особою для цілей розд. V ПК є, зокрема, постійне представництво (нерезидента) (пп. «г» пп. 14.1.139 ПК).
Постійне представництво – постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні, зокрема: місце управління; філія; офіс; фабрика; майстерня; установка або споруда для розвідки природних ресурсів; шахта, нафтова/газова свердловина, кар’єр чи будь-яке інше місце видобутку природних ресурсів; склад або приміщення, що використовується для доставки товарів, сервер (пп. 14.1.193 ПК).
Статтями 181 та 182 ПК визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ, відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватись як в обов’язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.
Слід зазначити, що будь-яких виключень та/або особливостей щодо реєстрації представництва як платника ПДВ діючим законодавством не передбачено.
Відповідно до п. 181.1 ПК під обов’язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПК, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн. (без урахування ПДВ).
Об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та/або послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 (пп. «а» та «б» п. 185.1 ПК).
Згідно з розділами V та XX ПК до оподатковуваних операцій із постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, нульовою ставкою та ставкою 7 % ПДВ, звільнені та тимчасово звільнені від обкладення ПДВ.
Отже, постійне представництво нерезидента підлягає обов’язковій реєстрації платником ПДВ у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такому представництву протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн. (без урахування ПДВ).

ДФС у Дніпропетровській області.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!