Фінзвітність за I півріччя 2013 року: є зміни!
Мінфіном затверджено Методичні рекомендації щодо облікової політики підприємства, які можуть застосовуватися підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами незалежно від організаційно-правових форм господарювання і форм власності (крім банків, бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності).
Крім того, внесено зміни:
- у п. 2.28 розд. ІІ Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності, затверджених наказом Мінфіну від 28.03.13 р. № 433, слова «, а також сума авансового внеску з податку на прибуток у випадках, передбачених законодавством» замінено словами «у рахунок наступних платежів». Тим самим, уточнено, що при заповненні форми № 1 «Баланс (Звіт про фінансовий стан)» у статті «Дебіторська заборгованість за розрахунками за виданими авансами» (рядок 1130 форми № 1) відображається сума авансів, наданих іншим підприємствам у рахунок наступних платежів. А сума авансового внеску з податку на прибуток у зазначену статтю не включається.
- у рядках 13 і 14 графи 3 форми № 1 «Баланс (Звіт про фінансовий стан)» Методичних рекомендації з перевірки порівнянності показників фінансової звітності, затверджених наказом Мінфіну від 11.04.13 р. № 476, слово та цифру «графа 3» замінено відповідно словами та цифрами «графи 3 і 4». Тож, при порівнянності показників форми № 1 «Баланс (Звіт про фінансовий стан)» рядок 1425 «Неоплачений капітал» (графи 3 і 4) має бути менше або дорівнювати рядку 1400 «Зареєстрований капітал» (графи 3 і 4), а рядок 1430 «Вилучений капітал» (графи 3 і 4) – менше або дорівнювати рядку 1400 «Зареєстрований капітал» (графи 3 і 4).
Наказ Мінфіну від 27.06.13 р. № 635 набув чинності з дня прийняття.
Зразок наказу про облікову політику виробничого підприємства приведено уПрактичному керівництві № 9 «Накази: зразки на всі випадки життя», що вийшло з друку у травні 2013 року.
Новини за темою:
Як у Балансі відображаються аванси?
Затверджені Методрекомендації щодо заповнення нових форм фінзвітності