Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Якщо виданий лікарем лікарняний має недоліки в оформленні чи виправлення

July 2, 2016

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування  від 23.09.1999 р. № 1105 (далі – Закон № 1105), підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. 
Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі передбачені Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 року № 455 та Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності громадян, затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України від 3 листопада 2004 року № 532.
Комісія (уповноважений) із соціального страхування, виконуючи свої функції, відповідно до положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг та приймає рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг (ст. 30 Закону № 1105).
Отже, бухгалтер може провести розрахунок виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності після прийняття комісією (уповноважений) із соціального страхування відповідного рішення, яке оформлюється протоколом.
У разі виявлення будь-яких недоліків в оформлені листка непрацездатності, необхідно здійснити виправлення тексту, що підтверджується записом "Виправленому вірити", підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності". 
Особливо звертаємо увагу, що допускається не більше двох виправлень на листку непрацездатності, (крім пунктів 2 і 4 графи лицьового боку листка непрацездатності «Причина непрацездатності», які виправленню не підлягають). В разі якщо на документі більше двох виправлень, або два виправлення та існують невиправлені помилки, то бланк вважається зіпсованим і підлягає заміні.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Esli-vydannyj-vrachom-bolnichnyj-imeet-nedostatki-v-oformlenii-ili-ispravleniya

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!