Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Якщо оплата праці у відрядженні нижче середнього заробітку - здійсніть донарахування

May 10, 2016

Мінсоцполітики в листі від 06.03.2015 р. № 141/18/99-15 Об оплате труда работника во время командировки  розглянуло питання щодо оплати праці працівника під час відрядження.
Відповідно до ст. 121 КЗпП працівникам, які направляються у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим від середнього заробітку, що зберігається за такими працівниками на всі робочі дні у відрядженні за графіком, установленим за місцем постійної роботи. Таким чином, слід порівняти суму середньоденного заробітку та денного заробітку відповідно до умов трудового договору. Якщо денний заробіток працівника, якого відряджено, вищий від його середнього заробітку, слід заплатити за час відрядження заробітну плату, а якщо вищий середній заробіток, то виплачується середня заробітна плата.
Мінсоцполітики попереджає:  особи, винні в порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством (ст. 265 КЗпП).

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Esli-oplata-truda-v-komandirovke-nizhe-srednego-zarabotka---sdelajte-donachisleniya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!