Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Якщо орендну плату за землю виплачено орендодавцю-фізособі у 2015 році авансом на наступний рік: що з ПДФО?

24 березня 2016 р.

Лист ДФС від 15.03.16 р. № 5601/6/99-99-17-03-03-15
Статтею 15 Закону України від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі» (далі - Закон № 161) визначено, що істотною умовою договору оренди землі є, зокрема, орендна плата із зазначенням розміру, індексації, способу і умов розрахунків, термінів, порядку внесення і перегляду та відповідальності за несплату.
Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, які встановлюються відповідно до ПК) (ст. 21 Закону № 161).
Виходячи з пп. 164.2.5 ПК, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ПК.
Порядок оподаткування доходів фізичної особи від надання нерухомості в оренду (суборенду) визначено п. 170.1 ПК. Податковим агентом платника податку-орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар (пп. 170.1.1).
При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше мінімальної суми орендного платежу відповідно до законодавства з питань оренди землі.
Доходи, зазначені зокрема, в пп. 170.1.1, обкладаються податковим агентом при їх нарахуванні (виплаті) за ставками, визначеними п. 167.1 ПК (пп. 170.1.4 ПК).
Ставка ПДФО становить 15% бази нарахованих (виплачених, наданих) доходів, крім випадків, визначених у п.п.167.2 - 167.6 ПК, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує 10-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році - 12180 гривень).
Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищувала 10-кратний розмір мінімальної зарплати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 %.
Таким чином, юридична особа - орендар при нарахуванні (виплаті) фізичній особі - орендодавцю в грудні 2015 року доходу у вигляді орендної плати за 2016 (авансом) повинен був виконати всі встановлені ПК функції податкового агента, застосовуючи ставки ПДФО 15 % (20 %).
Відповідь надано згідно з нормами, що діють у 2015 році.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!