Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Два шляхи, щоб зупинити зростання цін в Україні: думка експерта НАБУ

April 11, 2016

Озвучений Національним банком України інфляційний орієнтир на кінець 2016 року на рівні 12% плюс-мінус 4 процентні пункти є реалістичним при дотриманні двох важливих умов.
По-перше, це припинення практики фіскального домінування у монетарній політиці. Потрібно перестати вважати НБУ основним джерелом фінансування дефіциту державних фінансів, включно з дефіцитом НАК »Нафтогаз України». В цьому напрямку досягнуто істотного прогресу: дефіцит НАК »Нафтогаз України» істотно зменшений, НБУ практично не викуповує облігації внутрішньої державної позики. Тепер потрібно закріпити цей принцип і не планувати підтримку центрального банку у фінансуванні державних фінансів в майбутні періоди.
Другою важливою умовою є завершення процесу виведення внутрішніх цін на енергоресурси на ринковий рівень. На його думку, це той інфляційний потенціал, який практично неможливо регулювати діями НБУ. Коли Україна наблизиться до завершення цієї фундаментальної реформи, тоді український регулятор може і мусить взяти на себе повну відповідальність за інфляцію в країні.
Вже зараз в Україні відбувається потужна дезінфляційна тенденція, оскільки ціни зростають набагато повільніше, ніж у 2015 році. За його словами, інфляція в річному вимірі сповільнилася вдвічі: з пікового рівня 61% у квітні 2015 року до 33% у лютому 2016 року. За підсумками березня очікується істотне сповільнення до 21%, а в квітні до 10% або навіть менше.
Помірне прискорення інфляції до кінця року відбудеться насамперед через підвищення цін на адміністративно регульовані комунальні послуги (газ, тепло, електроенергія).

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Ekspertnoe-mnenie-Dva-puti-chtoby-ostanovit-rost-cen-v-Ukraine.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!