Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Доплати до мінімалки на умовах внутрішнього сумісництва

February 7, 2017

Питання:
Працівник працює сторожем на 0,5 ставки, двірником на 0,5 ставки та на 0,5 ставки технічним працівником та є військовим пенсіонером ЗСУ. Чи має право він на доплати до мінімальної зарплати по кожній із займаних посад?

Відповідь:
Сумісництво - це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві. У наведеному випадку особа працює на умовах внутрішнього сумісництва з встановленням неповної тривалості робочого часу 20 годин на тиждень, в обсязі 0,5 тарифної ставки за кожною посадою.
Відповідно до вимог статті 3/1 ЗУ "Про оплату праці" у разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці. Відповідно до вимог статті 21 ЗУ "Про оплату праці" працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і Колективного договору на підставі укладеного трудового договору. Забороняється будь-яке зниження розмірів оплати праці залежно від походження, соціального і майнового стану. Приналежність працівника до категорії військового пенсіонера ЗСУ не звільняє роботодавця від виконання законодавчо встановленої гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати.

Джерело: .

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!