Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Частка в статутному капіталі товариства отримана у спадщину: що з ПДФО?

5 вересня 2017 р.

Відповідно до пп. «в» п. 174.1 Податкового кодексу (далі – ПК) об'єктом спадщини платника податку є, зокрема, об'єкт комерційної власності, а саме: цінні папери (крім депозитного (ощадного), іпотечного сертифіката), корпоративне право, власність на об'єкт бізнесу як така, тобто власність на цілісний майновий комплекс, інтелектуальна (промислова) власність або право на отримання доходу від неї, майнові та немайнові права.
При цьому об'єкти спадщини, успадковані членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою.
Членами сім'ї фізособи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього ПК вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої фізособи, у тому числі усиновлені.
З огляду на зазначене, дохід у вигляді вартості успадкованого майна (у тому числі у вигляді частки в статутному капіталі товариства), отриманий платником податку (спадкоємцем), який є членом сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, обкладається ПДФО за ставкою 0 %.

Лист ДФС від 28.08.17 р. № 1736/Г/99-99-13-02-03-14/ІПК.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!