Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи повинні неприбутківці разом з податковою звітністю подавати й фінансову?

19 травня 2016 р.

Ні, не повинні.

Відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ  від 02.12.10 р. № 2755-VI (далі – ПК) платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. 
Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. 
Неприбуткові підприємства, установи та організації - неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ст. 133 ПКУ (п.п. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 ПК).
Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 ПК, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
У податковій консультації, наданій листом ДФС від 04.01.16 р. № 102/7/99-99-19-02-01-17, зазначено, що до затвердження визначеного п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 ПК Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації здійснюється подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів від 27.01.14 р. № 85.
Отже, неприбуткові установи та організації не повинні подавати фінансову звітність разом зі Звітом про використання коштів неприбуткових установ та організацій. 
Поряд з цим п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 ПК встановлено, що у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених цим пунктом, така неприбуткова організація зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.
З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому розд. ІІІ ПК для неприбуткових організацій - платників податку на прибуток.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Dolzhny-nepribylshhiki-pri-predstavlenii-nalogovoj-otchetnosti-predstavlyat-i-finotchetnos.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!