Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Доходи від здавання в оренду нерухомості слід задекларувати не пізніше 3 травня 2017 року

February 28, 2017

Доходи платника податку – фізичної особи від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.
Отож, платники податків, котрі в 2016 році отримували такі доходи, зобов’язані їх задекларувати і сплатити визначену суму ПДФО та військового збору.
Дохід від надання в оренду нерухомості оподатковується за ставкою 18%. Крім того, такий дохід оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 %.
Якщо платник податку отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, то такий платник податку зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року.
Разом з тим податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості, крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю, є орендар.
Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Податкову декларацію про майновий стан і доходи слід подати за 2016 рік не пізніше 3 травня 2017 року.
Форма Податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2016 року за № 1349/29479 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859». Бланк декларації можна отримати безкоштовно, як і консультацію щодо її заповнення в Центрах обслуговування платників податків.
Фізична особа зобов’язана самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації за 2016 рік – не пізніше 31 липня 2017 року.
Нагадаємо, що відповідно до п.1 ст.810 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) за договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла передає або зобов'язується передати другій стороні житло для проживання у ньому на певний строк за плату.
Розмір плати за користування житлом встановлюється у договорі найму житла (п. 1 ст. 820 ЦКУ).
Отже, укладання договору найму (оренди) житла на безоплатній основі чинним законодавством України не передбачено.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Doxody-ot-sdachi-v-arendu-nedvizhimosti-sleduet-zadeklarirovat-ne-pozdnee-3-maya-2017-goda.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!