Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Договір емфітевзису: чи може сільгосппідприємство перейти на спецрежим з ПДВ?

23 травня 2014 р.

Сільгосппідприємство використовує земельні ділянки на підставі договорів емфітевзису та вирощує на них сільгосппродукцію. Чи може воно перейти на спецрежим з ПДВ?

Згідно з п. 209.6 Податкового кодексу (далі – ПК) для переходу на спецрежим з ПДВ сільгосппідприємство має відповідати таким критеріям:

  • самостійно вирощувати сільгосппродукцію на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах;
  • питома вага вартості власно вирощених сільськогосподарських товарів/послуг повинна становити не менш як 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (для новостворених сільгосппідприємств – за кожний окремий звітний період).

Отже, якщо сільгосппідприємство вирощує продукцію рослинництва, то воно повинне мати власні або орендовані земельні ділянки для здійснення такої діяльності.

Оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння та користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності (ст. 1 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі»).

Емфітевзис – це право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб у разі наявності в особи потреби та можливості такого використання (ст. 407 Цивільного кодексу та ст. 1021 Земельного кодексу, далі – ЦК, ЗК).

Таким чином, за своєю суттю як оренда, так і емфітевзис є правом користування земельною ділянкою. Крім того, емфітевзис є правом користування землею саме для сільгосппотреб. Отже, сільгосппідприємство, яке користується земельними ділянками на підставі договору емфітевзису, може перейти на спецрежим з ПДВ за умови дотримання ним вищезгаданого критерію щодо питомої ваги сільгосппродукції.

При цьому слід зазначити, що право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) підлягає державній реєстрації та виникає із дня такої реєстрації (ст. 125 ЗК, ст. 182 ЦК, ст. 4 Закону від 01.07.04 р. № 1952-IV).

За матеріалами «БАЛАНС-АГРО» № 20, який вийде з друку 26.05.14 р.

 

Новини за темою:

Емфітевзис як альтернатива оренді землі

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!